FLET RAIOLA: Ibra rinovon? Mundet! Donnarumma është i Milanit, por klubet pyesin…

Ibrahimovic te Milani përsëri sezonin e ardhshëm? Po, absolutisht po. Për shkak se Zlatan është mirë, ai ka treguar se ende mund të bëjë ndryshimin dhe nuk ka ndërmend të tërhiqet. Maldini e ka thënë disa herë: klubi dëshiron të zgjasë marrëdhënien me kampionin suedez, i cili do të vlerësojë propozimin dhe më pas do të marrë një vendim. Natyrisht, duke marrë kohën e tij, pasi flitet për familjen dhe jo ekip tjetër…

Rinovimi i mundshëm – Mino Raiola, agjenti historik i Zlatan, foli për Ibrahimovic. “Faktet flasin për të – tha për Tuttosport – edhe pse u largua nga Interi menjëherë në sezonin në të cilin skuadra e Mourinho goditi me Tripletën.

Por ëndrra e tij ishte të shkonte te Barcelona. Pastaj kishte keqkuptime me Guardiola, por askush nuk mund ta parashikonte këtë. Nëse do të ktheheshim, do ta bënim përsëri atë zgjedhje, sepse kjo përvojë ishte pjesë e zhvillimit të tij dhe atij që është sot.

Përkundrazi këtë verë, kur ishte i lirë, të gjithë gabuan që nuk e morën, duke përfshirë Juventusin. Ai do të kishte qenë njeriu ideal për t’u bashkuar me Cristiano Ronaldon dhe për të shkuar së bashku për të synuar Ligën e Kampionëve. “

“Ai është lojtari më i plotë ndonjëherë në historinë e futbollit, ai ka talentin e Messit dhe vullnetin e CR7. Nëse rinovon në janar me Milan? Mund të jetë, por nëse nuk ka qartësi tashmë në dimër për të ardhmen e Zlatan do të ishte akoma i qetë.

Dikush si Ibra nuk ka frikë nga asgjë. Nëse e ndiqni, ai të sjell në shtëpi edhe nga lufta.

E ARDHMJA GIGIO – Nga Ibrahimovic te Donnarumma, një klient tjetër i Raiola. Gjithashtu në këtë rast, kuqezinjtë kanë një dëshirë absolute të rinovojnë kontratën që skadon në qershor:

“Për momentin ai është te Milani – tha agjenti i mirënjohur – pastaj do ta shohim. Nëse ekziston rreziku i një divorci? Sigurisht që Gigio nuk është më ai që ishte katër vjet më parë dhe ka shumë që pyesin për të. Por unë do të ndalem këtu. Nuk dua që të bëhet një rinovim mediatik si në të kaluarën”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu