“Fitorja e Milanit? Ndoshta me Skriniar dhe Bastoni…”, por Galliani ka kunjë edhe me gazetat mbi një statistikë!

I intervistuar në mikrofonat e “90 ° Minuto”, transmetuar në Rai 2, CEO i Monza Adriano Galliani foli gjithashtu për derbin e fituar dje nga Milani kundër Interit dhe disa çështje në lidhje me kampionatin e Serie A:

“Nëse shkon në fushë me 6-7 lojtarë më pak je në mënyrë të pashmangshme një ekip tjetër. Unë jam ultra-adhurues i Milan, kështu që imagjinoni; por duke folur si një sportist dhe i drejtë, ndoshta Interi me Milan Skriniar dhe Alessandro Bastoni do të kishte qenë një ekip tjetër.

Ashtu si Zlatan Ibrahimovic do të kishte tetë gola dhe jo katër nëse do të kishte luajtur dy ndeshjet e tjera. Kjo është një llotari, të gjithë duhet të jetojmë me Covid”.

Duke iu rikthyer suksesit në derbi dhe gjurmëve të fitoreve të kuqezi: “Milani ka udhëhequr prej 16 javësh dhe nuk mendoj se e kam lexuar në ndonjë gazetë.

Pas bllokimit kishte dymbëdhjetë ndeshje, Milani përfundoi i pari dhe tani ata kanë filluar përsëri së pari duke fituar të gjitha ndeshjet midis ligës, miqësoreve dhe Europa League.

Nuk e di të ardhmen, marr parasysh që Milani ka qenë i pari për gjashtëmbëdhjetë javë dhe është e çuditshme që askush nuk komenton.

Ibrahimovic? Dhjetë vite më parë fituam derbin e fundit me Interin pritës dhe aty ishte Ibra, 1-0, mbaj mend penalltinë e Materazzi me një faull identik me atë të kryer dje nga Kolarov. Ibrahimovic është i jashtëzakonshëm”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu