“Fitojmë për misterin, ja kemi borxh!” Saelemaekers ndez Napoli-Milan. “Ky Milan…”

Alexis Saelemaekers ka rikuperuar dhe është gati për të dielën. Belgu u intervistua nga Milan TV. Këto janë deklaratat e anësorit të kuqezinjve përpara ndeshjes kundër Napolit:

Për vetëbesimin: “Për mua është shumë e rëndësishme të shënoj, është gjëja më e rëndësishme gjatë ndeshjes. Theshtë mënyra më e mirë për të ndihmuar shokët e mi të skuadrës gjatë ndeshjes dhe shpresoj të jem në gjendje të vazhdoj kështu”.

Pozicioni i preferuar: “Më pëlqen të luaj përpara, tani përshtatem shumë më tepër se më parë”.

Puna në Milanello: “Skuadra ka punuar shumë gjatë këtyre javëve, ndeshja e së dielës është me të vërtetë shumë e rëndësishme. Shpresojmë të bëjmë mirë ”.

Për Pioli: “Trajneri bëri një punë të madhe në muajt e mëparshëm dhe të dielën ne duam të luajmë dhe të fitojmë edhe për të, do të ishte shumë e rëndësishme për ne dhe për të”

Për rolin si titullar: “Tani kam besimin e trajnerit dhe ekipit, është shumë e rëndësishme për mua. Nëse mund të vazhdoj kështu dhe të vazhdoj të ndihmoj është gjëja më e rëndësishme për mua. Jam i lumtur me gjithë besimin që i gjithë klubi më vendos. Shpresoj të përmirësohem çdo ditë që të jem në gjendje të tregoj se jam një lojtar i mirë për këtë ekip”.

Për rritjen: “Ekipi po rritet çdo ditë, ne bëjmë një punë të shkëlqyeshme në Milanello. Ne shohim në fushë që luajmë me më shumë besim dhe jemi më të fortë. Një gjë fantastike për këtë Milan dhe shpresoj se mund të vazhdojmë kështu për pjesën tjetër të sezonit”.

Ndeshja kundër Napolit: “Të gjithë e dimë rëndësinë e madhe të kësaj ndeshje, ne jemi gati”.

Për Milanon: “Një qytet shumë mikpritës, ndihem shumë mirë pavarësisht se jam vetëm. Por është aq mikpritëse saqë të jesh vetëm nuk është problem. Ndihem shumë mirë ”.

Për raportin me Calabria: “Na jep besim të dyve dhe kjo mund të jetë pozitive vetëm për Milanin. Të kesh dy lojtarëve kombëtarë mund të jetë vetëm mirë, shpresoj që të dy do të bëjmë mirë këtë të dielë, si dhe pjesën tjetër të sezonit ”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu