Fitoi Kupën e Italisë, Pirlo ka mesazh për Atalanta-Milan: Tani pres që ekipi i Gasperinit…

Çfarë Atalanta pret të dielën kundër Milanit? Kjo është një nga pyetjet e shtruara sonte për trajnerin e Juventusit Andrea Pirlo pasi fitoi finalen e Coppa i talia kundër Atalanta, një ekip që do të përballet me Milanin të dielën në një ndeshje që do të jetë gjithashtu vendimtare për bardhezinjtë në kuadër të Champions League…

Siç e dimë, nëse Atalanta barazon ose mund Milan dhe Juventusi fiton ndaj Bologna, kualifikohet në Champions ekipi i  Pirlos dhe ajo ai i  Piolit, natyrisht nëse fiton edhe Napoli ndaj Verona.

“Atalanta luan gjithmonë futboll agresiv, ne sigurisht nuk duhet t’u tregojmë atyre se si të luajnë ndeshjet.

Ata janë përballur me kampionate me këtë i ntensitet dhe do të përballen me ndeshjen e fundit në maksimum, ashtu siç edhe e pres!

Edhe nga Bologna pres që të lujë deri në vdekje dhe ne duhet ta fitojmë ndeshjen”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu