“Fenomeni” nga Reali te Milani, Capello: E hoqa unë! Galliani më telefonoi por…

Fabio Capello njihet tashmë, ai kurrë nuk e ka shkelur fjalën e tij. Para ndeshjes PSG-Barcelona në Ligën e Kampionëve, ish-trajneri, në shoqërinë e Paolo Condò, Cambiasso, Costacurta dhe Anna Billò, u kthye në të kaluarën e tij në Madrid, dhe fenomenin Ronaldo…

Don Fabio tregoi për një detaj gjatë negociatave me Milanin. Duket se Galliani i telefonoi për të kërkuar informacion, para se ta blinte nga Real Madrid.

SIENA – 17/02/07 – FOOTBALL MATCH – SIENA – MILAN – GIUBILATION GOL RONALDO – FOTO NEWPRESS

“Më telefonoi Galliani – deklaroi Capello – unë i thashë se Roni ishte mbipeshë dhe nuk ishte në formë, e këshillova kundër transferimit të tij. Të nesërmen ai ishte në Milanello”.

Këtë herë, megjithatë, një sfond tjetër, përsëri në largimin e brazilianit dhe në ngjarjet e dhomës së zhveshjes. Don Fabio: “Ronaldon e hoqa unë nga Real Madrid. Ai nuk mund të binte në peshë dhe po flas për lojtarin më të fortë që kam trajnuar ndonjëherë”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu