Faza e dytë totalisht rënie e lirë! Kështu Milani u largua nga kreu dhe rrezikon shumë…

Pasi një faze të parë të jashtëzakonshme dhe vendin e parë në renditje, Milani i Stefano Pioli ngadalësoi ecurinë në Serie A në fazën e dytë.

Dhe e bëri me një rënie të lirë dhe jo duke ngecur një në 4 ndeshje (për të marrë një shembull)

Në 10 ndeshjet e fundit, kuqezinjtë kanë marrë 17 pikë, rezultati i 5 fitoreve, 2 barazimeve dhe 3 humbjeve.

Pak që synojnë të sigurt për të hyrë në top 4 (që do të thotë zona Champions)

Në fakt, në të njëjtin hark ndeshjesh Inter (28), Atalanta (22), Napoli (22), Lazio (21) dhe Juventus (20), dolën më mirë.

Prandaj dhe janë 8 pikët (që mund të bëhen 11 nëse zikaltërit mundin Sassuolo) që Milani ka humbur nga vendi i parë në këtë periudhë kohore.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu