Fati i lojtarit kuqezi mund të vendoset 90′ e ardhshme! Formula ishte mëse e qartë

Mes shumë operacioneve të merkatos që Milani ka ndër mend për në verë, sigurisht që duhet të zgjidhë edhe huazimet dhe lojtarët që mund t’i kthehen në bazë si Caldara, Laxalt, Pobega, Lorenzo Colombo e kështu me radhë…

Mes tyre, natyrisht edhe Andrea Conti, i cili me hidhërim të madh u largua nga Milani në merkaton e dimrit për t’u bashkuar me Parmën e D’Aversa.

Një zgjedhje pothuajse e detyrueshme për mbrojtësin 27-vjeçar, i cili tashmë kishte shumë pak hapësirë ​​në hierarkitë e Pioli.

Duhet theksuar se rruga e Conti te Milani nuk ishte aspak me fat.

Lëndimet e shumta shpesh e kanë parë atë larg fushës për një kohë të gjatë dhe ndaj fazën e dytë të sezonit të kaluar ishte Calabria ai që i rrëmbeu vendin e titullarit.

Në fillim të këtij sezoni, megjithatë, me Diogo Dalot që erdhi në huazim nga Manchester United, Pioli përdori mbrojtësin portugez si zgjedhjen e dytë të Calabria.

Në mënyrë të pashmangshme, Andrea Conti nuk ishte më pjesë e planeve kuqezi dhe ishte thelbësore që ai të ndryshonte klub në mënyrë që të vazhdonte të luante.

Mbrojtësi i djathtë u transferua në Parma përmes formulës së huasë me detyrimin e blerjes me kusht për 7 mln euro.

Me pak fjalë, Conti do të ishte blerë nga klubi Emilian vetëm në rast shpëtimi nga rënia në kategori.

Fatkeqësisht, gjërat nuk po shkojnë mirë për Parmën. Skuadra e D’Aversa është e parafundit në renditjen e Serie A dhe humbja ndaj Crotone, në javën e fundit, duket se ka përshpejtuar kohën e rënies së sigurt në Serie B….

Nëse Parma do të humbte ndeshjen e radhës (Torino-Parma), ata do të ishin aritmetikisht jashtë Serie A.

Kjo do të thotë që Andrea Conti do të dërgohej përsëri në Milano, ku ai ka një vit tjetër kontratë me kuqezinjtë.

Kush e di se cili do të jetë fati i ish-mbrojtësit të Atalantës pas kthimit të tij.

Vështirë për Milanin të vendosë të vërë bast përsëri mbi të. Mund të kërkohet një klub tjetër ose një shitje përfundimtare.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu