“Fati i Kjaer quhet Milan! Ju tregoj pse”

Martin Laursen, ish-lojtari i Milan, foli për Danimarkën e tij dhe cilësitë e mbrojtësit të Milanit Simon Kjaer. Këto janë deklaratat për mikrofonat e ‘TuttoMercatoWeb’:

“Ne kemi një ekip të shkëlqyeshëm kombëtar këtë vit, ata kanë bërë shumë shumë mirë me trajnerin e vjetër dhe tani vazhdojnë me atë aktual, i cili filloi një vit më parë, Kasper Hjulmand, i cili është shumë i dhënë pas dhe kjo ju bën të luani një futboll të mirë.

Lojtarët janë gjithashtu të mirë, ata arrijnë të luajnë këtë futboll të bukur që kërkohet dhe rezultatet gjithashtu kanë qenë të shkëlqyera. Në Danimarkë pritjet janë shumë të mëdha, shpresojmë shumë se mund të bëjmë mirë sepse ekipi është i fortë ”.

Kjaer ka ardhur nga dy sezone të pabesueshme. A është për tu habitur ky nivel?

“Nuk më befasoi. Kjaer ka dalë mirë në të gjitha ekipet për të cilat ka luajtur dhe tani është në një moshë ku është e rëndësishme të kesh përvojë.

Ai bëri shumë mirë në një ekip për të cilin pëlqen të luajë! Milani ka qenë gjithmonë ëndrra e tij. Ai është shumë i lumtur dhe i kënaqur, ka shumë për të dhënë dhe ka përvojë. Për mbrojtjen është shumë e rëndësishme”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu