“Fantazma e Donnarumma? Nuk kemi…! Mike Maignan më ka befasuar sidomos te kjo gjë. Në Anfield u dogjëm, por po ju them se…”

A e ka dëbuar tashmë Milan fantazmën e Gigio Donnarumma me Maignan? Stefano Pioli u përgjigj në këtë mënyrë në konferencën për shtyp, duke thënë se ishte entuziast për portierin francez:

“Ne nuk kemi fantazma, ne e dimë se çfarë dha Gigio për këtë ekip. Ne kemi një portier të madh, më pëlqen shumë për mënyrën se si ai përballet me punen e përditshme dhe lojen.

Ai bëri gjithçka shumë shpejt pavarësisht se mbërriti vonë pas Kampionatit Evropian, ai ka një vlerë të madhe: Mike dëshiron të dijë gjithçka dhe është shumë kurioz. Ne kemi një portier të fortë, ai duhet të vazhdojë kështu”.

Pioli, gjatë konferencës para Juventus-Milan, u kthye përsëri të flasë per humbjen e së mërkurës kundër Liverpool, por me një sy drejt së ardhmes: “Ne u dogjem në Liverpool në fillim të ndeshjes. Tifozët tanë ishin gjithashtu me ne.

Ne luftuam, realiteti është se një ekip në vështirësi ka qenë në gjendje të reagojë kundër një kundërshtari shumë të fortë. Por ne duhet të jemi të vetëdijshëm se ka ende një ndryshim.

Ne fituam në ligë sepse vendosëm më shumë cilësi se kundërshtarët tanë, në Liverpool kemi humbur për këtë arsye, sepse ata kanë pasur më shumë cilësi se ne.

Shpresoj se mund të na bëjnë të rritemi shumë. Ne jemi përqendruar gjithmonë shumë në punën tonë dhe ekuilibrin tonë, nuk kemi lënë Anfield të kënaqur.

Ne kemi analizuar performancën tonë dhe kemi parë që në situata të caktuara mund të kishim bërë më mirë. Ne mendojmë se jemi një grup i fortë, fjalët e mia janë pak të dobishme sepse fusha do të japë rezultatin”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu