Fanella e Milanit 2021-22, dalin imazhe të reja në rrjetet sociale!

Në pritje të ngjarjes zyrtare të prezantimit, e cila duhet të zhvillohet së shpejti, thashethemet dhe konfirmimet në lidhje me fanellën e re të Milanit ende vazhdojnë në rrjetet sociale…

Kompleti zyrtar i ndeshjeve që ekipi i Pioli do të veshë në sezonin 2021-2022 pra është gati!

Ditët e fundit disa portale uebi kishin botuar tashmë modelin dhe prototipin e fanellës së re kuqezi, atë që do të përdoret në ndeshjet brenda fushe në “San Siro”.

Sot faqja Footyheadlines.com ka botuar imazhe të mëtejshme dhe sqaruese.

Konfirmimi i formës së fanellës 21-22. Stili i shiritave vertikalë do të ndryshojë, i cili nuk do të jetë i njëtrajtshëm.

Fanella do të dallohet nga një bazë e kuqe e zjarrtë, një vijë e zezë qendrore dhe më tej banda vertikale të jashtme me trashësi më të vogël dhe më dinamike.

Faqja Instagram @vivaabdelhak krijoi konceptin, duke parashikuar kështu imazhet zyrtare të fanellës së re, të krijuar nga Puma.

Ngjyrat do të rifillojnë ato klasike të viteve 70 dhe 80, ndërsa dizajni qendror duket një haraç për strukturën e Expo Milano 2015.

Përveç kësaj, ka edhe zbulime në lidhje me çorapet. Ata do të jenë të zinj me shirita të kuq, në krahasim me ato të bardha të veshura në sezonin aktual.

Prandaj është e mundur që edhe pantallonat e shkurtra të kompletit mund të jenë në hije të errëta.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu