Falk (BILD): “Milan-Szoboszlai? Tani është vonë. Mbi Calhanoglu dhe Marcus Thuram…”

Tregu i transferimeve dimërore po afron dhe për të folur rreth emrave të lidhur me kuqezinjtë nga Gjermania, MilanNews.it kontaktoi Christian Falk, një gazetar i njohur gjerman për Bild. Këto janë pyetjet dhe përgjigjet:

Javët e fundit në Itali është folur për interesimin e Milan për Marcus Thuram të Borussia Moenchengladbach. A ka vërtet diçka konkrete?

“Për momentin nuk kam informacion mbi negociatat midis Milanit dhe Borussia për Thuram”.

Në verë Milani provoi vërtet për Ozan Kabak por Schalke bëri një bllokim. A mund të ndryshojë situata në janar? A ka klube të tjera që duan mbrojtësin?

“Mbi Kabak është Liverpool, në momentin të kuqtë po mendojnë nëse do të provojnë goditjen gjatë merkatos së dimrit”.

Gjatë merkatos së verës, u fol shumë për Dominik Szoboszlai nga perspektiva e Milanit, por talenti hungarez në fund zgjodhi të qëndrojë në Austri. Pas paraqitjeve të shkëlqyera në Ligën e Kampionëve ka shumë interes për të, a mund të shpresojë ende Milani ta tërheqë atë nga Salzburgu?

“Nga sa kuptoj, Milani tani është vonë për garën në Szoboszlai. Sipas informacionit tonë, lojtari do të shkojë te Red Bull Leipzig, ndoshta tashmë gjatë merkatos së dimrit.”

Çfarë mund të na thoni në lidhje me negociatat e rinovimit të Hakan Calhanoglu?

“Në këtë moment agjenti i lojtarit po flet me Manchester United, por ende nuk ka marrëveshje”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu