Europiani i Ukrainëns, Shevchenko falënderon popullin milanist dhe italian! Mesazhi i tij

Mesazh nga Andriy Shevchenko, i cili donte të falënderonte tifozët italianë, veçanërisht ata të Milanit, për mbështetjen për Ukrainën e tij në Kampionatin Evropian.

Ekipi kombëtar i ish-qendër sulmuesit kuqezi, por edhe i Mauro Tassotti dhe Maldera (pjesë e stafit) kishte mbështetjen e tifozëve të Djallit, gjithmonë mirënjohës dhe të dashuruar me sulmuesin nga Kievi.

Rrugëtimi i Ukrainës u ndërpre në çerekfinale, një rezultat historik, pavarësisht disfatës së rëndë kundër Anglisë.

Shevchenko, i cili foli në profilin e tij në Instagram, u ndie i detyruar të shkruante një mesazh, drejtuar gjithashtu ekipit kombëtar italian të Roberto Mancini, i cili dje siguroi finalen duke mundur Spanjën me penallti:

“Faleminderit shumë nga unë dhe nga e gjithë ukraina njerëz për tifozët kuqezi dhe për të gjithë tifozët italianë që na mbështetën në këtë udhëtim evropian.

Urime Mancinit, stafit të tij dhe të gjithë Azzurrëve për atë që kanë bërë deri më tani dhe për arritjen e finales”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu