EUROPA LEAGUE: Short i lirë, ja kundërshtarët e mundshëm të Milanit në goglat e Nyon!

Përfundoi programi i gjatë i raundit të 32 të Europa League: kishte të papritura, të tilla si eliminimi i Leicester City kundër Slavia Prague, apo edhe Napolit, Leverkusenit dhe Hoffenheim…

Milani vuan por kalon, Roma dominon dhe ecën duke mposhtur Braga në të dy ndeshet. Kështu mbeten këto dy ekipe në garë me Gattuso jashtë. Kalojnë edhe Villareal, Manchester United Tottenham, Ajax, Shakhtar Donetsk…

Nesër, nga ora 13:00, do të ketë një short krejtësisht të lirë (përfshirë kalimet ndërmjet ekipeve nga i njëjti vend) në Nyon midis ekipeve të mbetura.

Ajax (Hollandë)

Arsenal (Angli)

Dinamo Kiev (Ukrainë)

Dinamo Zagreb (Kroaci)

Glasgoë Rangers (Skoci)

Granada (Spanjë)

Manchester United (Angli)

Milan (Itali)

Molde (Norvegji)

Olympiacos (Greqi)

Roma (Itali)

Shakhtar Donetsk (Ukrainë)

Slavia Prague (Çeki)

Tottenham (Angli)

Villarreal (Spanjë)

Young Boys (Zvicër)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu