ESPN: Milan, “shuplakë” nga Manchester United mbi Dalot!

Milani po punon për të ardhmen, por jo vetëm në kërkimin e talenteve të reja që do të përfshihen në skuadër.

Planet e kuqezinjve përfshijnë gjithashtu qëndrueshmërinë e mundshme, përsa i përket blerjes të plotë të disa lojtarëve të rinj që aktualisht janë në Milano vetëm si huazim.

Një nga këto është Diogo Dalot. Mbrojtësi i djathtë portugez – i datëlindjes 1999 – arriti në fund të tregut të transferimeve nga Manchester United, në një bazë të përkohshme pa asnjë të drejtë ose detyrim blerje.

Milani duket mjaft i intriguar dhe i kënaqur me shfaqjet e fundit të Dalot, shpesh titullar në Europa League.

Synimi kuqezi do të ishte që të përpiqen ta mbajnë atë, por nuk do të jetë e lehtë.

Transmetuesi ESPN ka bërë të ditur saktësisht se Manchester nuk ka ndërmend të dëgjojë ndonjë ofertë nga Milano në janar në lidhje me një blerje të plotë të Dalot.

Një rrugë gjithnjë e më e përpjetë për klubin milanez, i cili për momentin do të gjejë derën e mbyllur në kërkimin e blerjes së ish-mbrojtësit të Portos, 21-vjeçarit Dalot.

Paolo Maldini do të duhet të përgatisë një strategji në funksion të përfundimit të kampionatit, kur Milani do të jetë në gjendje të vendosë negociatat për Dalot më të qetë.

Sidoqoftë, është e mundur që britanikët të dëshirojnë të përqendrohen 100% te portugezi, i konsideruar një trashëgimi e ardhshme.

Shumë do të varet edhe nga vullneti i vetë Dalot, i cili gjithashtu mund të zgjedhë të qëndrojë në Milano.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu