“Eriksen te Milan? Çdo gjë mund të ndodhë”… Në 2008 kuqezinjtë nuk e morën për 800 mijë euro!

Massimo Brambati, ish-futbollist dhe tani agjent lojtarësh, ka folur në lidhje me transferimin e mundshëm  të Eriksen te Milani duke mos gjetur vend te Interi i Contes, të paktën ashtu si danezi do të donte.

“Çdo gjë mund të jetë. Varet më shumë nga Milani sesa nga Interi. Zikaltërit nuk do ta kishin mendjen të bënin një fitim kapitali. Nuk është në kontekstin e duhur, falë trajnerit.

Ai është një lojtar i vlefshëm, por nëse nuk arrin të vendosësh në kontekstin e duhur! Ai arriti pas një periudhe pushimi, pastaj në Itali dhe kudo plasi Covid.

Një grup situatash dhe pastaj edhe karakteri disi i ndrojtur ndikuan tek ai. Pastaj ndikoi edhe zgjedhja e trajnerit. Jam i bindur që ai u zgjodh nga Conte edhe pasi e dëgjoi disa herë në konferencën për shtyp.

Calciomercato Inter, via Eriksen | In Serie A per 12 milioni!

Ishte më shumë një mundësi në tregun e transferimeve, siç tha ai. Deri më tani nuk kam parë ende një lojtar vendimtar. Kur thirret nga pankina, nuk përgjigjet shumë herë”.

Milan, Calhanoglu dhe Donnarumma drejt skadimit të kontratës. A rrezikohet të humbasin të dy?

“Duhet t’i jepet përparësi Donnarumma, ai është i ri dhe do të kishe garantuar një portier për 5 vjet të tjera. Milani nuk mund të lejojë dy lojtarë të këtij lloji të largohen falas.

Donnarumma dëshiron të përfshihet në Champions League dhe Milani nuk mund ta garantojë atë tani. Milan mund të kapet pas faktorit emocional të lojtarit dhe një shitje të mundshme të klubit, e cila mund të ndryshojë mendjen e lojtarëve”

Sportmediaset.it kujton kur Milani preferoi Alexander Merkel vë vitin 2008, pasi në fakt, lojtari i Tottenham u provua nga kuqezinjtë të cilët, megjithatë, vendosën për ish-lojtarin e Genoa dhe Udinese.

Milan, rimpianto Eriksen: provinato nel 2008, i rossoneri preferirono Merkel

Marrëveshja dështoi për arsye ekonomike, pasi Odense kërkoi 800 mijë euro për mesfushorin.

Një shifër që Milani nuk dëshironte ta shpenzonte dhe e cila, për momentin, përfaqëson një keqardhje të vërtetë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu