“Emocionet ndikojnë te Rebic! Ai ka nevojë për një lider përkrah tij”

Urlika Sickenberger, një gazetare e Bild dhe ajo që ndjek nga pranë Eintracht Frankfurt, foli ekskluzivisht për mikrofonat e Milannews.it, duke u ndalur te Ante Rebic, të cilin e ka njohur mirë kur luante në Gjermani.

“Me siguri kujtimi më i mirë që kam për të është finalen e vitit 2018, ajo ku Eintracht fitoi DFB Pokal (kupën e Gjermansië)

Mendoj se ai po luan mjaft mirë te Milani, veçanërisht pasi Ibra ka qenë në krah të tij. Ai gjithmonë ka nevojë për një lojtar që të mbështetet, një yll për të parë…

Te Frankfurt e gjeti atë te Kevin Prince Boateng i cili është lojtari që e ndihmoi më shumë. Rebic luajti një evropian mjaft zhgënjyes dhe pyetja do të jetë: sa do të ndikojë kjo tek ai? Sepse ai është mjaft i disponueshëm dhe emocionet gjithmonë ndikojnë në performancën e tij.

Sa për kujtimet e vitit 2018: Rebic shënoi dy gola kundër Bayern me karakteristikat e tij të paimitueshme, një përqendrim i fuqisë në të cilën askush nuk ishte në gjendje ta ndalte atë.

Kjo ishte me të vërtetë e pabesueshme dhe që atëherë ka pasur status legjendar në Frankfurt”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu