Emocionet e forta të Tonalit! Në Europa League do të jetë, Milani shfrytëzon “rregullin”

“Thirri ato, nëse dëshiron, emocione”, këndonte Lucio Battisti… dikur!

Epo, kjo është pikërisht ajo që ndjeu Sandro Tonali (“Janë emocione të forta”, tha ai për Sky) në ditën e mbërritjes së tij zyrtare në Milano.

“Shpresoj ta vazhdoj këtë entuziazëm, është një ëndërr, por do të fle i qetë”, ishte fjalia që vulosi gëzimin e tij për ëndrrën që u bë realitet.

Po, sepse Sandro – siç thekson La Gazzetta dello Sport – ëndërronte të vishte fanelën e Milanit dhe do ta bëjë atë në të vërtetë, pasi ishte afër Interit…

Nuk e ka provuar akoma, por shumë shpejt do ta bëjë edhe në një ndeshje zyrtare! Fanela për të cilën i mori leje Rino Gattusos.

Milan, adesso è ufficiale: Tonali ha firmato! Ecco tutte le cifre -  Corriere dello Sport

Tonali arrin në Milano në huazim me të drejtën e blerjes,  një marrëveshje me vlerë 35 milion euro në total. Ai do të fitojë 2 milion plus bonuse në 5 vitet e ardhshme.

Numërimi mbrapsht për debutimin ka filluar dhe tashmë mund të ketë hapësirë ​​në Europa League kundër Shamrock Rovers.

Për arsye burokratike – shkruan Gazzetta – emri i tij nuk do të jetë në listën e dorëzuar në UEFA, por rregullorja lejon dy zëvendësime afër ndeshjes dhe Milani do ta fusë atë.

Ndërkohë, Sandro do të stërvitet në Milanello, ku Brescia do të mbërrijë të shtunën (miqësore e fundit për ekipin e Pioli). Një ngarkesë tjetër emocionesh.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu