Emergjenca totale te Milani! Mund të kthehet mesfushori. Drejtuesit po punojnë

Milani kthehet në shtëpi me një fitore shumë të rëndësishme. Suksesi 2-1 kundër Sassuolo lejon kuqezinjtë të mbajnë pozicionin e lartë në renditje, pora kreun.

Performancë e bukur nga e gjithë skuadra, por shumë keq që në fund të pjesës së parë Tonali u dëmtua.

Dëmtimi fizik i Sandros u shkaktua nga një faull nga Djuricic. Një shtyrje nga lojtari vendas që shkaktoi problem muskulor në aduktor për Tonalin.

Kështu, përveç Bennacer, kuqezinjtë ndaj Lazios do të bëjnë edhe pa Kessie (i skualifikuar me kartonë) dhe ndoshta Tonali.

REGGIO NELL’EMILIA, ITALY – DECEMBER 20: Sandro Tonali of AC Milan competes for the ball with Junior Traorè of US Sassuolo during the Serie A match between US Sassuolo and AC Milan at Mapei Stadium – Città del Tricolore on December 20, 2020 in Reggio nell’Emilia, Italy. (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Nuk dihet nëse Tonali do të jetë në gjendje të rikuperohet nga tani deri të mërkurën, por është e sigurt që mesfusha e Milanit është në emergjencë totale. Prandaj, strategjia Pobega mund të përdoret që në janar.

Tommaso Pobega do të shërbente si Milanit tani. Lojtari u dërgua në huazim te Spezia në fillim të sezonit.

Drejtuesit rinovuan kontratën e tij dhe duke e çuar në huazim te Spezia menduan rritjen e tij në Serie A për t’u kthyer në verë në Milano.

Por skuadra e Pioli, duke pasur parasysh stuhinë e mungesave që goditi mesfushën, ka nevojë për të tani më shumë se kurrë.

Drejtuesit mund të kthejnë menjëherë Pobega nga huazimi. Ajo që është e sigurt është se është e nevojshme një marrëveshje midis palëve. Nuk është e thënë që Spezia do ta lejojë të kthehet tani.

Huazimi i mesfushorit ka një afat të caktuar në verën e vitit 2021.

Nuk do të ishte e lehtë të kthehet Pobega përsëri në shtëpi.

Pobega ka treguar talent të madh dhe tashmë e njeh ekipin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu