Emergjenca | Dëmtimi i Bakayoko, lajm i keq për Pioli: kohët e rikuperimit. Kurse Krunic…

Përveç gjendjes se Zlatan Ibrahimovic, një tjetër lajm i keq mbërrin nga infermieria e Milanos. Tiemouè Bakayoko rrezikon të paktën një muaj pushim. Mesfushori francez, pasi hyri në fushë kundër Lazios në pjesën e dytë, u detyrua të ngrinte flamurin e bardhë për shkak të lëndimit.

Sot, arritën rezultatet e testeve instrumentale dhe lojtari, sipas informacionit te pare, raporton nje hemorragji në shputën e kaviljes së majtë.

Një goditje e vërtetë, nëse mendojmë se vitin e kaluar Zlatan Ibrahimovic u ndalua për 35 ditë për shkak të një dëmtimi të një identiteti të ngjashëm…

Tani, Stefano Pioli së pari do të duhet të përballet me një sfidë kryesore si ajo kundër Juventusit me një mesfushë emergjence. Jashtë Krunic (gjithashtu me një problem ne kavilje) dhe Bakayoko, Bennacer, Tonali dhe Kessie mbeten për t’u alternuar në mesfushe. Shpresa është që edhe boshnjaku edhe francezi të shërohen sa më shpejt që të jetë e mundur.

Tiemouè u mor nga Chelsea pikërisht për t’i dhënë më shumë peshë, si në cilësi ashtu edhe në sasi, baterisë së mesfushorëve në dispozicion të Stefano Pioli. Ky fillim i sezonit, megjithatë, po rezulton të jetë vërtet për të ardhur keq…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu