Elliott i kundërpërgjigjet Zvonimir Boban! “Ai gënjen mbi gjyqin”

Mosmarrëveshja ligjore në lidhje me Zvonimir Boban dhe Milan është pasuruar me një kapitull të ri. Pas një interviste të gjatë me Sportweek, ish -menaxheri i Milanit dhe Shefi aktual i Futbollit në UEFA tha: “Unë jam në gjyq me Elliott, jo me Milan”

Boban në fakt u pushua nga klubi pas një interviste në fillim të vitit 2020, në të cilën ai kritikoi pronësine…

Sidoqoftë, siç raportohet nga portali Calcioefinanza, në orët e fundit versioni i tij është mohuar nga një zëdhënës i fondit amerikan i cili donte të sqaronte situatën e betejës ligjore:

“Boban ka një proces gjyqësor në vazhdim me Milanin, jo me Elliott”

Duhet mbajtur mend se në fund të vitit 2020 Gjykata e Punës kishte vendosur që klubi Rossoneri duhet të kishte kompensuar ish -futbollistin kroat duke delegjitimuar shkarkimin për kauzë të drejtë.

Intervista në fakt nuk u konsiderua e dëmshme dhe pas këtij dënimi Milani tani ka apeluar…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu