Elliott dyfishon! Do Italinë dhe Europën. “Milan solid në financa dhe me projekt fitues”

Aventura e Elliott në krye të Milanit dukej e destinuar të zgjaste një kohë të shkurtër, vetëm disa vjet, por diçka duket se ka ndryshuar në periudhën e fundit: fondi amerikan, sigurisht edhe falë rezultateve të shkëlqyera që Djalli po merr në fushë, siç duket ka nisur të mësohet dhe i pëlqen kjo gjë, ndaj dhe synon të qëndrojë në krye të klubit në via Aldo Rossi për një kohë të gjatë.

Image result for elliott milan

Kthimi në majë – La Gazzetta dello Sport shpjegon se Milani ka ecur përpara që kur Elliott ka në krye: fondi ka filluar të rivendosë llogaritë e kompanisë në rregull dhe po shmang shpenzimet e çmendura në treg, por ai është ende duke arritur të rikthejë ekipin kuqezi ë majë.

Image result for gazidis pioli

Rruga padyshim që është ende shumë e gjatë si brenda dhe jashtë fushe, por gjithçka po përparon në përmirësim dhe koha që ishte parashikuar të ishte më e gjatë duket se po shkurtohet.

Puna e shkëlqyeshme e Pioli më pas rriti vlerën e përgjithshme të skuadrës së Milan, e cila këtë sezon shkoi nga 466 milion euro euro në 496 në vetëm disa muaj.

Image result for gazidis pioli

PROJEKTI STADIUM – Ekziston edhe një front tjetër në të cilin Elliott po punon shumë, domethënë stadiumi i ri: për momentin projekti është ndalur, por fondi e di mirë që nëse Milani dëshiron të ketë një të ardhme të ndrritur, ata domosdoshmërisht kanë nevojë për një objekt që e lejon atë të rrisë të ardhurat e tij.

Shpresa është që çështja e stadiumit të zhbllokohet sa më shpejt të jetë e mundur, por urgjenca e Covid dhe zgjedhjet e ardhshme komunale në Milano rrezikojnë të ngadalësojnë gjithçka.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu