“El Mundo”: Negociatat me Barcelona, jo vetëm Junior Firpo në pjatë!

E ardhmja e Alessio Romagnoli mbetet për t’u shkruar. Kapiteni i Milan ka një kontratë që skadon më 30 qershor 2022 dhe është e qartë se pa një rinovim, lamtumira në javët e ardhshme duket e pashmangshme.

Për momentin, nuk duket se ka një negociatë të vërtetë midis mbrojtësit të lindur në 1995 dhe menaxhmentit të Rossonerëve, të cilët e kanë bërë të qartë se ata nuk kanë ndërmend të ofrojnë më shumë se 3.5-4 milion euro neto për sezon.

Sipas asaj që ka dalë në media periudhën e fundit, kërkesat e agjentit Raiola do të arrinin të paktën në 6 mln milion euro.

E vështirë të gjesh një marrëveshje dhe te Milan Romagnoli nuk është më një i paprekshëm: shpërthimi i Fikayo Tomori, në të cilin u vendos të investonte më shumë se 28 milion euro, e gozhdon në stol.

Është e qartë se përballë një oferte prej 20/25 milion, lamtumira do të ishte praktikisht e sigurt.

Është e mundur, megjithatë, që Romagnoli të largohet nga Milano, gjithashtu përmes një shkëmbimi. Vështirë me Federico Bernardeschi, i ndihmuar nga Mino Raiola dhe me një kontratë tashmë të lartë për arkat e Djallit. .

Hipoteza që po fiton terren është ajo e largimit Romagnoli jashtë.

Mbrojtësi i lindur në vitin 1995 – siç thuhet në Mundo Deportivo – do të ishte gjithnjë e më shumë një mundësi e fortë për Barcelonën.

Klubi Blaugrana e konsideron italianin profilin ideal për të forcuar prapavijën. Një profil me kosto të ulët krahasuar me Pau Torres, Koundé ose De Ligt të ndryshëm.

Nuk mund të përjashtohet, siç thamë, që marrëveshja të imponohet përmes një shkëmbimi.

Në Barcelonë, nga ana tjetër, nuk ka mungesë të lojtarëve interesantë. Një mbi të gjitha është Junior Firpo, i cili është kthyer në orbitën kuqezi në periudhën e fundit.

Mundo Deportivo gjithashtu raporton se Barcelona nuk është klubi i vetëm i madh në gjurmët e Alessio Romagnoli. Lojtari italian është veçanërisht i kërkuar në Angli, Manchester United dhe Tottenham por do të ishte edhe PSG.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu