EL CHIRINGUITO: “Zbulohet biseda mes Ramos dhe Maldinit! Milani u njoftua i pari…”

Lajmi për kontaktet midis Sergio Ramos dhe Paolo Maldini, disa ditë më parë, ka ndezur dëshirat më të mëdha të shumë tifozëve kuqezi.

Për fat të keq, megjithatë, ka qenë gjithmonë një biznes i pamundur.

Milani sigurisht nuk mund të përballojë, nga pikëpamja ekonomike, një legjendë si Sergio Ramos.

Në fakt, pas gjashtëmbëdhjetë vjetësh, flamuri i Real Madridit është një hap larg zbarkimit te Paris Saint Germain – ndoshta i vetmi klub evropian që mund t’i garantojë atij një pagë neto prej 15 milion euro në sezon.

Kjo nuk do të thotë se nuk ekziston një simpati dhe respekt midis Ramos dhe Milanit.

Mbrojtësi spanjoll gjithmonë ka shprehur fjalë admirimi për klubin kuqezi dhe për drejtorin teknik aktual, Paolo Maldini.

Kontaktet e fundit mes të dyve janë zhvilluar disa ditë më parë, pasi Ramos ka mbyllur gjithçka me Real Madrid.

Sipas Josep Pedrerol, gazetar dhe drejtori i programit Chiringuito TV, konfirmon dialogun midis Maldini dhe Ramos.

Kjo, përveç deklarimit të kontakteve midis dy palëve, gjithashtu konfirmoi se ish-mbrojtësi i Realit në të vërtetë i kërkoi Milanit një shumë prej 20 milion euro në momentin e nënshkrimit të kontratës, dhe 15 milion euro në sezon.

Shifra të pamundura,  aq sa Maldini ia ka kthyer “nuk jemi gjëkundi kështu! T’i e sheh se çfarë po kalon bota?!”…

Një koment i qartë për pamundësinë e Milanit që të mbyllë këtë operacion. Sipas El Chiringuito Milani ishte klubi i parë që Ramos njoftoi dhe pikërisht Paolo Maldinin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu