Ekziston një ekip italian që Pioli nuk do të drejtonte kurrë!

Në intervistën e dhënë pak ditë më parë për Sportëeek, suplementi i Gazzetta dello Sport, trajneri i Milanit, Stefano Pioli, foli edhe në lidhje me besimin në familjen e tij dhe për cilat skuadra bëjnë tifo…

“Babai bënte tifo për Interin, ne vëllezërit me Parma! Kishim abonimin vjetor për në stadium, edhe pse një vit e gjithë familja e bëmë edhe për Reggiana, dhe nuk duhet ta them sepse mes Parma dhe Reggiana ekziston një rivalitet i fortë”.

Le pagelle di Cosenza-Reggiana: Rossi danza sul pallone, Cerofolini ancora  protagonista

“Ja, po ju zbuloj diçka: Reggiana është skuadra e vetme të cilën nuk do ta drejtoja kurrë. Por luanin në Serie B dhe kishim dëshirë të shihnim futboll niveli.

Maldini ka thënë se kam markë milaniste? Mendoj se i referohen stilit Milan, pra i klasit, mëyrës së sjelljes, profesionalitetit dhe kërkimit të një loje spektakolare”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu