Eksperti i merkatos: “Milani po ndjek këtë talent, kini kujdes në janar…”

Milani në janar 2021 ndoshta do të marrë një mbrojtës qendror dhe një mesfushor. Në këto dy role drejtuesit duken të gatshëm të ndërhyjmë për të kompletuar ekipin.

Ekzistojnë disa profile, veçanërisht të lojtarëve të rinj, të cilat merren në konsideratë nga Paolo Maldini dhe Frederic Massara.

Midis tyre është Kouadio Koné, mesfushori i klasit 2001 për Toulouse.

Gazetari sportiv italian Fabrizio Romano në një fjalim në podcast Here Ëe Go konfirmoi thashethemet e orëve të fundit. Milani është vërtet i interesuar për Kouadio Koné.

Klubi ndjek mesfushorin 19-vjeçar francez dhe është në kontakt me agjentët. “Duhet t’i kushtojmë vëmendje xhevahirit të Toulouse, ai mund të jetë lojtari mbi të cilin Maldini dhe Massara do të synojnë të përforcojnë mesfushën në janar 2021”.

Koné për moshën dhe kostot është pjesë e projektit kuqezi, bazuar mbi të gjitha në talentet e rinj me potencial të madh për rritje në të ardhmen.

Kontrata e tij me Toulouse skadon në qershor 2022 dhe për këtë arsye deri në verën e ardhshme ai do të shitet nga klubi i tij aktual. Kujdes nga konkurrenca nga klubet angleze.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu