Eksperti i merkatos: Maldini shtyn për mbrojtësin italian, mund ta bllokojë që në janar. Shifrat

Nuk është mister që Milani i ka vënë sytë Matteo Lovato, një mbrojtës i ri i Verona. Para ndeshjes së kampionatit kundër Hellas, fjalët pozitive erdhën nga Paolo Maldini.

Vëzhguesit kuqezi po monitorojnë lojtarin e datëlindjes 2000 dhe mund të ketë një përpjekje për ta blerë në seancat e ardhshme të tregut të transferimit.

Klubi tashmë u përpoq të blinte një qendror mbrojtës në merkaton e fundit dhe do të provojë përsëri në janar.

Do të shihet nëse ai do të hedhë grepat në profilet e Serie A apo nëse do të kërkojë jashtë vendit. Ka shumë emra në kryqëzim.

Sipas asaj që u zbulua nga gazetari sportiv Fabrizio Romano në football.com, Milan ka filluar të ndërmarrë hapat e parë konkretë për Lovato.

Maldini tashmë ka filluar kontaktet dhe e di që duhet të lëvizë para kohe, sepse ka konkurrencë për të mposhtur.

Kuqezinjtë gjithashtu pëlqejnë mbrojtësit që janë pak më të sprovuar si Nikola Milenkovic i Fiorentinës dhe Ozan Kabak i Schalke 04, por ata kanë një çmim më të lartë.

Për Lovato mund të negociohet me Verona për rreth 15 milion euro. Drejtuesit veronez kishin filluar me një kërkesë për 20 milion, por kjo shifër është e negociueshme dhe mund të sigurohet për më pak.

Milani e di që duhet të shkelë gazin për të parandaluar që talenti venecian të përfundojë diku tjetër.

Mbi të gjitha, është Juventusi në garë për Lovato, një xhevahir që Hellas do të dëshironte ta ruante të paktën deri në fund të sezonit 2020/2021 për ta përmirësuar më tej atë dhe për të marrë një shumë më të lartë sesa mund të marrë në janar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu