Eksperti Di Marzio befason të gjithë: Milani synon Insigne, ja çfarë zbulova nga takimi i fundit!

Ditët e fundit Vincenzo Pisacane bëri një ndalesë në Casa Milan, duke u takuar me Paolo Maldini dhe Frederic Massara.

Drejtuesit kuqezi dhe agjenti i mirënjohur – siç u tha – folën mbi të gjitha për Lorenzo Insigne.

Sulmuesi i Napolit ka një kontratë që skadon në më pak se një vit e gjysmë, më 30 qershor 2022, dhe palët nuk kanë arritur ende një marrëveshje për një zgjatje.

Prioriteti i Insigne ende duket të jetë klubi blu por me agjentin e tij ai po shikon përreth dhe një mundësi mund të jetë Milani, i cili vlerëson veçanërisht futbollistin italian.

Gianluca Di Marzio, gazetari ekspert i tregut të transferimeve, duke folur për Sky Sport 24, bëri një vlerësim të situatës së lidhur me Lorenzo Insigne:

“Për 2-3 muaj, Napoli i është drejtuar lojtarit dhe agjentit për zgjatjen e kontratës – thotë Di Marzio. -, nga ana tjetër ekziston vullneti për të pritur përfundimin e kampionatit dhe për të parë përreth…

Për herë të parë, mendoj se Insigne dëshiron të kuptojë nëse ekziston mundësia për të shkuar diku tjetër, gjithmonë me gjithë respektin e duhur për klubin Napolin. Nuk është rastësi që ata shkuan në Casa Milan.

Interesi i Milanit konfirmohet – “Nëse shkon te kuqzinjtë,  do të kuptosh se çfarë lloj interesi mund të ketë, dhe interesi nga Milani, në kushte të caktuara, është i vërtetë.

Insigne fiton shumë normalisht, por askush nuk e di se çfarë është biseduar dhe se si janë parametrat e rinj ekonomikë te Napoli. Milani i ka vënë sytë lojtarit pasi është normale”.

“Tani është e vështirë të kuptohet realizueshmëria e operacionit, e cila mund të jetë mjaft e shtrenjtë, pavarësisht nga një kontratë jo shumë e gjatë.

Duhet të mbahet mend se midis klientëve të Vincenzo Pisacane ekziston edhe Danilo D’Ambrosio. Mbrojtësi i Interit ka një marrëveshje që skadon më 30 qershor dhe duket një profil që i pëlqen Stefano Pioli”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu