“Ekipi për të cilin fantazoja ishte Milani, por…” Rrëfimi i legjendës Francesco Totti

Francesco Totti u intervistua nga The Guardian dhe ky ishte rasti për të kujtuar kohën kur ai mund të kishte shkuar në Milano te ekipi kuqezi…

Kampioni botëror nënvizoi gjithashtu se sa i intriguar ishte në atë kohë për të veshur ngjyrat e Rossonerëve. Këto janë fjalët e tij për gazetën angleze:

“Milani ishte klubi i vetëm ku unë fantazoja për të luajtur. Por vendimet janë marrë gjithmonë nga unë, me kokën time. Edhe nëse familja te jep këshilla. Por në fund isha aq i ri: e dija që kisha kohë”.

Ish -kapiteni i Romes e kishte zbuluar tashmë këtë sfond në të kaluarën, kur tha se nëna e tij ishte e rëndësishme në atë zgjedhje…

Një histori që konfirmoi gjithashtu CEO i atëhershëm të Milanit, Adriano Galliani, për Sky Sport, duke specifikuar se numri i mëparshëm 10 nuk kishte ndërmend të largohej nga Roma, megjithatë…

Totti pastaj foli për një ekip tjetër me të cilin ishte afër: “Me Real Madridin kishte disa ditë kur unë isha me një këmbë këtu dhe një këmbë atje, por zgjedhja për të qëndruar në Romë u bë me zemër”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu