“Ejani merrni Pedri”… Kështu Milani humbi shansin për talentin e madh spanjoll

Rocco Maiorino, ish-drejtori sportiv i Milanit dhe Las Palmas, foli ekskluzivisht për mikrofonat e “gianlucadimarzio.com”.

Maiorino zbuloi se si Pedri González, i lindur në 2003, një talent i Barcelonës që u rrit në ekipin “Canarian”, ishte edhe objektiv i Milanit. Por pse transferimi i Pedri te kuqezinjtë nuk u realizua?

“Mbi të ishte Atlético Madrid, Real Madrid më mbrapa… Unë fola me Milanin me të cilin mbaja një marrëdhënie të shkëlqyeshme, kisha detyrimin moral ta bëja këtë – kujtoi Maiorino për Pedri.

“Ata erdhën për ta parë atë, mbaj mend në Málaga, por ata nuk ishin aq të shpejtë sa të mbyllnin akordin dhe unë duhej të fitoja para për të siguruar jetesën financiare të klubit tim”.

“Unë i thashë Milanit se kisha diçka të pabesueshme në duart e mia”, përfundoi Maiorino.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu