Eintracht Frankfurt: “Në 5 pasdite e dinim që nuk mund ta merrnim dot Castillejo, ja si shkoi negociata”

I intervistuar nga Kicker, drejtori sportiv i Hertha Berlin, Fredi Bobic foli për huazimin e Castillejo nga Milani i cili u zbeh në minutën e fundit:

“Në orën 3 pasdite ne kishim mundësinë që të merrnim lojtarin kuqezi që ishte në merkato. Unë e njoh mirë, të gjithë e dinim dhe dëgjova për disa kontakte personale.

Ishte gjithçka shumë shpejt, por nuk kishte kohë sepse duhej të prisnim ndërprerjen e kontratës së tij me Milanin.

Në ato momente gjithçka duhet të shkojë mirë. Këto janë gjëra që mund të funksionojnë dhe ndonjëherë jo.

Një histori e madhe doli vetëm kur mediat papritmas thanë se tashmë kishte mbaruar.

Të jem i sinqertë: në orën 5 pasdite e dija që nuk do t’ia dilnim kurrë ta transferonim”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu