“Edhe Milani mes ekipeve që do të bezdisin…” Bonucci analizon Serie A 2021-22

Do të jetë një sezon shumë emocionues i Serie A që do të fillojë. Kampionati i ri do të fillojë më 22 gusht dhe lufta për kampionatin ka shumë të ngjarë të jetë më e fortë se kurrë.

Vitin e kaluar ne pamë deri në 6 ekipe që luftonin për një vend në Ligën e Kampionëve, dhe në tjetrin pritet e njëjta betejë, nëse jo edhe më e ashpër.

Kishte një vals të madh trajnerësh në stolat kryesore të Serie A, përveç Milanit dhe Atalantës.

Rikthimi te Juventus si trajner i Massimiliano Allegri është sigurisht shumë i rëndësishëm. Ish -trajneri i Milanit është rikthyer për ta bërë Juven përsëri kampione.

Dhe duke folur per Juven, Leonardo Bonucci, mbrojtësi gjithashtu ish i Milanit, u shpreh se edhe Milani ndodhet aty, mes ekipeve që do të luftojnë…

Deklarata e tij:

“Interi është skuadra për të mposhtur, ata mbeten favorite pasi janë kampionë në fuqi. Por jane edhe Roma, Milan dhe Lazio që me siguri do të bezdisin…

Në garën për titull, detajet bëjnë diferencën. Allegri është shumë i emocionuar, dhe ne jemi gati të marrim atë që lamë rrugës sezonin e kaluar. Kushtet janë krijuar për të pasur një sezon të mrekullueshëm”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu