Edhe Arsenali ndjek Calhanoglu, agjenti i njohur: Për mua qëndron kuqezi për një arsye kryesore!

Në mesin e lojtarëve të pasigurt për të ardhmen e tyre, pa dyshim, është Hakan Calhanoglu.

Lojtari turk, i cili do të mbyllë raportin me kuqezinjtë zyrtarisht më 30 qershor kur edhe skadon kontrata e tij me Milanin, tani ka dy rrugë: të rinovojë ose të largohet.

Sipas James Benge, gazetari i CBS Sport, midis ekipeve të interesuara për lojtarin do të ishte Arsenali i cili vlerëson numrin 10 të Milanit dhe Turqisë si një alternativë potenciale ndaj Odegaard nëse, në të vërtetë, Topçinjtë nuk arrijnë të konfirmojnë norvegjezin nga Real Madrid!

Sakaq, agjenti Oscar Darmiani këshillon Calhanoglu, pasi sot ishte në Casa Milan për një vizitë me kryesinë kuqezi:“Maldini dhe Massara janë shumë të mirë dhe nuk kanë nevojë për këshillën time. Calhanoglu mendoj se do të mbetet në fund të fundit por nuk mund të them shumë.

Unë mendoj se ana ekonomike mund të llogarisë në vendimin e një lojtari por Milani është një klub i shkëlqyeshëm dhe mendoj se nuk mundet të gjejë më mirë “

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu