Ecuri rekord larg “San Siro”-s, rasti kurioz i Milanit! Gazetari i Sky: E kam kuptuar motivin…

Një tjetër fitore larg San Siro që është bërë armiqësor dhe i pashpjegueshëm. Siç është raportuar nga Corriere della Sera, Milani në transfertë është për ecuri titulli dhe rekord!

Shifrat nuk gënjejnë: kuqezinjtë shënuan fitoren e tyre të 13-të jashtë fushe kundër Parma. Një rekord, një shenjë tjetër e forcës së një ekipi që di të reagojë ndaj fatkeqësive…

Milani e filloi fort në Tardini, merr epërsinë me Rebic, kontrollon të gjithë pjesën e parë dhe shkon në pushim me 2-0 (shënon Kessie).

Pas të kuqit të Ibrahimovic fillon një ndeshje tjetër, por kuqezinjtë, të cilët kishin thelluar avantazhin në epërsi numerike, tregojnë se ata gjithashtu mund të sakrifikojnë,

Pioli vrapoi për t’u mbuluar duke futur lojtarë që dinë të përballojnë kontrastin fizik dhe zgjedhjet japin rezultat, me Leao që e mbylli ndeshjen në finale pas vuajtjesh…

Larg San Siro-s, Milani është vdekjeprurës, por është në shtëpi që ekipi ka humbur shkëlqimin. Fitorja mungon prej datës 7 shkurt (me Crotone), por për të mbrojtur vendin e dytë dhe zonën e Kampionëve në përgjithësi, do të jetë e nevojshme të kthehet tendenca. Duke filluar me ndeshjen tjetër kundër Genoa.

Duke folur në Sky Sport, Matteo Marani komentoi mbi performancën e Milan në shtëpi dhe jashtë: “Unë mendoj se ka një konstant, kështu që ka një arsye.  Mendoj pak për mënyrën se si luan Milan, kur gjen skuadrat që luajnë në shtëpi dhe që lënë hapësira më shumë.

Kur ke Ibra, kujdeset për gjithccka, edhe pse në disa ndeshje Milani nuk ka fituar.

Tani për tani nuk ka asnjë alternativë ndaj Ibra. Një tipar i mrekullueshëm i këtij Milani është në shpejtësinë e daljes. Theo Hernandez, Bennacer mund ta bëjë këtë, duke hedhur topin te Ibra, Leao, apo Saelemaekers”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu