“E ringjalli Ibrahimovic”, Raiola pickon Milanin. “Do të luajë deri kur…”

Zlatan Ibrahimovic ndryshoi Milanin. Fjali e Mino Raiola. Agjenti i qendër sulmuesit kuqezi foli për mediat duke u ndalur sidomos te pesha dhe rëndësia e gjigantit suedez:

“Ai do të luajë përsëri, të paktën derisa të largohet nga fusha me një barelë – pranon Raiola për deVolkskrant.

“Zlatan mund të vazhdojë deri në 50 vjeç, por ai thjesht dëshiron të luajë në nivelin më të lartë. Mund të vazhdojë për momentin.

A e shoh mirë? Ai e ringjalli Milanin, është 90% e asaj skuadre. Edhe nëse luan në kompjuter, Zlatan dëshiron të fitojë”.

“Nuk dëshiron të luajë mirë një herë, ai gjithmonë dëshiron të luajë mirë – vazhdon Raiola – Dhe jo vetëm ai, e gjithë skuadra duhet ta bëjë atë. Dhe ja del me sukses.

Ku ishte PSG para tij? Po Milani i këtyre viteve? Ai përcakton standardin nga i cili do të përfitojnë këto klube në vitet që vijnë.

Ai ende ka forcën dhe fuqinë për të kaluar diçka tek brezi tjetër. Kjo është arsyeja pse duhet të vazhdojë për aq kohë sa të jetë e mundur”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu