“E prisja rënien e Milanit, ishte logjike! United? Më të fortët e 16 ekipeve por diçka duhet thënë…”

Riccardo Trevisani justifikon krizën e Milanit. Nga studiot e “Sky Sport”, komentatori i njohur italian u shpreh:

“Mendoj se rënia e Milanit ishte logjike, normale dhe e pritshme sepse që nga qershori kur filloi kampionati, ata kurrë nuk janë ndalur. Nuk mund të fitonte të gjitha ndeshjet dhe të mos ndalej kurrë”.

“Shorti  me Manchester United? United është ekipi më i fortë nga 16 të mbetur, por ata kanë disa kufizime.

Po i mbanr Bruno Fernades i cili është udhëheqësi i tyre teknik. Në Premier League ata kanë të njëjtat pikë me Leicester (49), i cili u eliminua nga Slavia Prague mbrëmë.

Ata janë më pak se 10 pikë nga maja e zënë nga Manchester City. Do të jetë një sfidë e madhe”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu