E pranon presidenti: “Ka refuzuar rinovimin!” Calciomercato: Milani mund të rikthehet me ofertën

Milan nuk ka hequr dorë plotësisht për zbarkimin e Boubacar Kamara në “San Siro” pasi presidenti i Marseille ka pranuar se bisedimet për rinovimin e tij janë të vështira…

Sipas Calciomercato.com, Kamara ka refuzuar rinovimin e ofruar për të nga klubi i Ligue 1 i cili i ka detyruar ata të dalin me një vlerësim të tregut prej 17 milion euro.

Me refuzimin e tij për të rinovuar, klubet e interesuara – përfshirë Milan dhe Lazio – shpresojnë ta marrin atë me një çmim edhe më të ulët prej rreth 12 milion euro.

Milani në fakt ofroi kaq shumë, por Marseille e refuzoi atë duke shpresuar për më shumë, por tani është një ofertë që mund të bëhet përsëri aktuale, duke pasur parasysh afatin e afërt dhe faktin që përfaqësuesi i Francës U21 po luan shumë.

Duke folur në një konferencë shtypi për të prezantuar Cengiz Under, presidenti i Marseille – Pablo Longoria – foli gjithashtu për të ardhmen e Kamara dhe bisedimet mbi një zgjatje të kontratës së tij që skadon në 2022.

“Është një pyetje e komplikuar. Të kesh një lojtar me një kontratë që skadon nuk është e këndshme, veçanërisht kur lojtari në fjalë është nga sektori i të rinjve”, tha ai.

“Nuk më pëlqen të kem një lojtar në fund të kontratës në ekipin tim. Askush nuk është sipër klubit. Pozicioni i OM me të gjithë lojtarët është që ne nuk duam që ata të skadojnë në fund të sezonit dhe largohen”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu