E PABESUESHME NGA ANGLIA: “Milani pranë goditjes së madhe nga United, Pioli mezi pret…”

Lajm i pabesueshem ai që ka ardhur direkt nga Anglia në orët e fundit. Sipas tabloidit anglez, “Daily Mail”, drejtuesit e Milanit, do të ishin një avantazh për transferimin me zero te nje superlojtari.

Milani po synon fort mesfushorin sulmues të Manchester United, i cili nuk duket se ka ndërmend të zgjasë kontratën e tij që përfundon në qershor 2022 me Djajtë e Kuq. Stefano Pioli do të ishte vërtet i kënaqur me këtë operacion, Maldini dhe Massara duken të tunduar nga goditja e madhe…

Siç raportohet nga gazeta angleze Dailymail, Milani do të ishte i gatshëm të siguronte performancën e Jessie Lingard, aktualisht te Manchester United, në një transferim falas nga qershori i ardhshëm.

Lojtari dëshiron të rifitoje besimin e Southgate te Anglia, por nuk po gjen më hapësirë ​​pas ardhjes së Cristiano Ronaldo dhe Jadon Sancho.

Ai do të donte të ndryshonte ajrin, duke pasur parasysh gjithashtu se ai është kthyer te Manchester pas huazimit të vitit te kaluar te West Ham. Kjo është arsyeja e vendimit për të mos rinovuar kontratën e tij me ekipin e Solskjaer kur të përfundojë.

Marrëdhënia midis Lingard dhe United, në fakt, përfundon qershorin e ardhshëm. Për këtë arsye, duke filluar nga janari lojtari është i lirë të nënshkruajë një para-marrëveshje me çdo klub. Milan para të gjithëve për momentin, së bashku me Barcelonën. Pioli do ta mirëpriste lojtarin me kënaqësi, dhe vetë Lingard duket se i pëlqen destinacioni Milan.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu