E PABESUESHME: Boban mund të kthehet te Milani. Detajet!

Nga kolonat e gazetës prestigjoze “La Repubblica” vjen një lajm që do të kishte sensacion!

Në fakt, duket se Milani do të jetë në gjendje të mirëpresë një nga figurat dhe ikonat kuqezi për të ardhmen, edhe përpos asaj që ndodhi disa muaj më parë…

Flitet për një paqe të mundshme midis Zvonimir Boban dhe drejtuesve kuqezi, në veçanti me CEO Ivan Gazidis dhe pronarët Elliott.

Boban ishte hequr nga Milani nga roli i tij si Shefi i Futbollit për shkak të një interviste të paautorizuar, dhënë disa muaj më parë në të cilën ai dënoi disa zgjedhje të klubit që nuk ndaheshin nga të gjithë.

Një shkarkim total i cili, megjithatë, mund të përmbyset.

Ka zëra për marrëdhënie më pak të tensionuar pavarësisht se Boban ka ngritur një padi kundër Milanit për shkarkim.

Dhe një kthim – i shpresuar nga shoku i tij Paolo Maldini – nuk mund të përjashtohet: “Zvone është një mik, më ka marrë malli për të. Pa të, Milani është më pak i fortë”, kishte thënë Maldini!

Fjalë me respekt absolut që mund të sjellin kroatin më afër një tavoline pranë kuqezinjve!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu