E ndali Milanin në fushë, Genoa tani i kërkon mbrojtësin në merkaton e janarit!

Nuk do të jetë në Milano e ardhmja e Mateo Musacchio, i cili ka një kontratë që skadon në qershor 2021 dhe është në fund të hierarkisë së Stefano Pioli në mbrojtje.

Lamtumira merret e mirëqenë dhe mund të realizohet që në janar.

Edhe pse nuk mungojnë thashethemet në lidhje me një kthim të mundshëm në Spanjë, ku ai tashmë ka luajtur për Villarreal, karriera e mbrojtësit argjentinas mund të vazhdojë në Serie A.

Në të vërtetë, ka një interes të fortë nga Genoa. Skuadra liguriane po kërkon përforcime të përvojës në mbrojtje.

Sipas asaj që u shpjegua nga gazetari sportiv Nicolò Schira, presidenti Enrico Preziosi i kërkoi Milanit Musacchio. Nga Paolo Maldini dhe Frederic Massara ka ardhur drita jeshile për transferimin e lojtarit.

Genoa i ofron ish-Villarrealit një kontratë deri në vitin 2023. Ka reflektime të vazhdueshme. 30-vjeçari argjentinas do të shqyrtojë të gjitha opsionet në dispozicion të tij para se të marrë një vendim për të ardhmen.

Genoa është e parafundit në Serie A dhe në këtë moment mund të mos jetë një destinacion shumë i mirëpritur për Musacchio.

Nuk duhet të përjashtohet një kthim në La Liga, ku ai ka shprehur më të mirën e tij deri më tani.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu