E la Milanin me lot në sy, Bonaventura flet me superlativa për Zlayan Ibrahimovic!

Zlatan Ibrahimovic of Milan celebrates after scoring a goal on penalty with Giacomo Bonaventura during the Serie A football match between SS Lazio and AC Milan at Olimpico stadium in Rome Italy , July 4th, 2020. Play resumes behind closed doors following the outbreak of the coronavirus disease. Photo Antonietta Baldassarre / Insidefoto antoxbalda

Giacomo Bonaventura gjithmonë ka dhënë gjithçka për Milanin në gjashtë sezonet e tij kuqezi, duke e lënë skuadrën me lot në fund të sezonit të kaluar.

Pas një parantezë të shkurtër ndërlidhëse në të cilën vendosi se cilën rrugë do të ndiqte, zgjodhi Fiorentinën.

Një e ardhme vjollcë që sidoqoftë nuk fshin një të kaluar me nuanca të forta kuqezi:

“Pranova zgjedhjen e Milanit dhe vazhdova përpara”.

Bonaventura la një Milan ku udhëheqësi maksimal ishte Zlatan Ibrahimovic. Te Fiorentina rolin e mban Franck Ribery, dy lojtarë që duken të pafund dhe përjetshëm:

“Të dy bëjnë përpjekje dhe përqendrim të madh në çdo seancë stërvitore. Ata i bëjnë të gjithë të kuptojnë se edhe pas 35 vjeç mund të bëni një ndryshim”.

Në një kohë të shkurtër Bonaventura hyri në skemat e teknikut të ri Iachini dhe u tregua i sigurt për projektin. Një projekt që – sipas ish-milanistit – mund të rritet shumë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu