E kryer për Brahim Diaz/ E konfirmon gazetari, operacioni dhe detajet

12/05/2019 SAN SEBASTIAN Real Sociedad vs real madrid FOTO: JUAN MANUEL SERRANO ARCE

Milani ka mbyllur operacionin me te rendesishem për sezonin e ardhshëm.

Brahim Diaz të veshë fanellen kuqezi.

Lajmi bëhet i ditur nga gazetari Nicolo Schira.

Duket se marrëveshja me Real Madridin tashmë është gjetur.

Milani do të marrë kartonin e futbollistit të vitit 1999 në huazim me të drejtë blerjeje.

Në orët në vazhdim do të zgjidhen edhe detajet e fundit, falë ndërhyrjes së ndërmjetësit Edoardo Crnjar.

Milani i ka dhënë mandatin agjentit te FIFA-s të mbyllë marrëveshjen brenda fundjavës.

Diaz, i lindur në Malaga me origjinë marokene, do të jetë kështu blerja e dytë e Milanit 2020/2021 pas Pierre Kalulu.

Bëhet fjalë për një trekuartist që mund të luajë edhe si sulmues i jashtëm në të dy anët.

Në sezonin e fundit tek Real Madrid ka mbledhur vetëm 10 prezenca zyrtare dhe 1 rrjetë në Kupen e Mbretit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu