E KRYER! Bakayoko te Milani, tani synohet prania ndaj Cagliari

Milani dhe Chelsea kanë arritur një marrëveshje për transferimin e Timoue Bakayoko te kuqwezinjte.

Mesfushori francez, i cili bëri 42 paraqitje dhe 1 gol në sezonin 2018/2019 me fanellën e Milanit, do të kthehet për t’u veshur te kuqezinjtë.

Lojtari arrin në huazim me të drejtën e blerjes nga Kampionët në fuqi të Evropës.

Ardhja e tij në Milano pritet në orët e ardhshme, pastaj ai do të mbështesë ekzaminimet mjekësore. Stefano Pioli shpreson ta kete per ndeshjen ndaj Cagliarit, te pakten per ne stol.

Francezi vjen me entuziazem te jashtezakonshem dhe mezi pret te ritakoje disa nga ish-shoket e tij te ekipit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu