E FUNDIT – Tomori-Milan, gazetari i Sky Sport tregon pse po vonon transferimi: Do të bëhet!

Luca Marchetti, i cili foli për Sky Sport 24, tregoi më të fundit për negociatat midis Milanit dhe Chelsea për Fikayo Tomori: “Milani dëshiron ta mbyllë akordin sa më shpejt të jetë e mundur, pasi duan ta kenë të disponueshëm për ndeshjen kundër Atalanta.

Milani i ka të numëruar futbollistët për shkak emergjence dhe prania e Tomorit në stol është diçka pozitive, edhe pse pa stërvitje, pasi të premten parashikohen vizitat mjekësore të mbrojtësit.

Fikayo Tomori: 5 Things to Know About Chelsea's Defensive Starlet | 90min

Vonesat lidhen me faktin se Chelsea luajti natën e kaluar, djali është jashtë Bashkimit Europian dhe ka disa dokumente për të plotësuar, duke përfshirë edhe situatën Covid, udhëtimi nuk është më aq i lehtë sa ishte pak më parë.

E gjithë kjo çon në vonesa të vogla të cilat, megjithatë, absolutisht nuk krijojnë ndonjë problem brenda operacionit që do të bëhet gjithsesi. Milani shtyn ta ketë atë në dispozicion”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu