E FUNDIT: Shfaqen dy emra të rinj në tryezën e merkatos së Maldinit! Studiohen formula dhe mundësi

Milani kërkon një mbrojtës qendre dhe tashmë nuk është më mister pasi si trajneri, si klubi ashtu edhe tifozët e kanë kuptuar që sezoni i gjatë nuk mund të shtyhet vetëm me ato që ka në dispozicion ekipi kuqezi.

Shumë emra në tavolinën e Maldinit, por të gjitha të vlerësuara sipas buxhetit dhe mundësive post-pandemike, pasi nuk është e lehtë të operosh.

Së fundmi, sipas asaj që bëjnë me dije nga gjermania por edhe Tuttomercatoëeb, emri i ri (I vjetër në fakt) që po studiohet është Ozan Kabak i Schalke, që ishte pranë transferimit kuqezi që në kohën kur luante me Stuttgart.

Inter su Kabak, lo Schalke 04 spara alto | Mercato | Calciomercato.com

Kabak ndiqet edhe nga Interi, nëse do të shitet Skriniar, pasi ndryshe do të ishte e vështirë. Pengesa tjetër lidhet me koston e operacionit, pasi Kabak ka një vlerësim prej 20 mln eurosh e sipër sipas gjermanëve.

Last news M. Aarons (Norwich City) | BeSoccer

Por, ekziston një emër i ri për Milanin edhe si mbrojtës krahu të djathtë. Siç është raportuar nga Loïc Tanzi, gazetar i RMC Sport, përveç Serge Aurier, kuqezinjtë po mendojnë edhe për Max Aarons, një mbrojtës të djathtë i talentuar në pronësi të Norwich City.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu