E FUNDIT: Saelemaekers dhe Romagnoli kthehen në Milano! Nuk do të jenë te Belgjika dhe Italia

Lajm i keq për Milanin. Alexis Saelemaekers lë grumbullimin e kombëtares belge. Anësori i Milanit ishte thirrur nga trajneri Martinez, por për shkak të një dëmtimi ai mund të kthehet në Itali.

Ish-futbollisti i Anderlecht tani do të jetë në gjendje të vlerësohet nga stafi mjekësor kuqezi në vazhdim për të parë se sa serioz duket dëmtimi.

Belgjika, e cila dha lajmet përmes kanaleve të saj zyrtare sociale, nuk shkoi në detaje, duke mos specifikuar problemin e Saelemaekers.

Belgu dje u zëvendësua pas 45′ të para dhe vendin e tij e mori Ante Rebic. Nuk dihet nëse ishte ky dëmtim pikërisht shkaku pasi Pioli nuk e tha në konferencë.

Sa i përket gjendjes së kapitenit Romagnoli që ishte thirrur nga Mancini te Italia për ndeshjet e nëntorit, gjithçka është anuluar dhe Romagnoli është zëvendësuar nga internisti Bastoni.

Ky është dëmtimi i dytë në pak muaj për Romagnolin dhe ndodh akoma pa marrë veten mirë nga ai lëndim që pati pësuar në korrik (u kthye në tetor). Mbetet për tu parë shkalla e dëmtimit, teksa te Milani shpresojnë të mos mungojë gjatë. 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu