E FUNDIT! Milani “rikuperon” Ante Rebic, bie vendimi i Disiplinës

Lajm i mirë te Milani. Sipas asaj që u mësua nga MilanNeës.it, sot u aprovua ankesa e klubit të Milan për skualifikimin e Ante Rebic. Kroati, i cili u përjashtua kundër Napolit, iu dha një skualifikim për një ndeshje me një gjobë prej 15,000 euro.

Si pasojë, sulmuesi i Milanit do të jetë në gjendje të aktivizohet në ndeshjen e së shtunës kundër Sampdoria.

Një fjali që duhet mirëpritur jo vetëm nga pikëpamja sportive, por që i jep drejtësi lojtarit pas akuzave për shkelje të pretenduara nga kroati kundër gjyqtarit Pasqua.

Avokatët e Milanit – raportohet – kishin bindjen e fortë se ishin në gjendje të fitonin apelin dhe kështu ndodhi. E kuqja e San Siro, pra, i kushtoi lojtarit një ndeshje të vetme skualifikimi, tashmë e zbritur në ndeshjen e Franchi kundër Fiorentina.

Tani në Milanello ata do të përpiqen të rikuperojnë sulmuesin në funksion të ndeshjes në prag të Pashkëve. Ante Rebic ka punuar larg grupit si dje ashtu edhe sot, por lojtari mund të jetë në gjendje të kthehet në kohë. Inflamacioni duket se tani është zhdukur, për pasojë ka një shans të mirë për ta parë atë në skuadër përpara Sampdoria.

Një ndihmë e mëtejshme për Stefano Pioli, një ndeshje shumë e rëndësishme ku do të jetë e nevojshme ndihma e të gjithëve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu