E FUNDIT: Milani merr lajmin e mirë nga Rafael Leao!

Rafael Leao është afër kthimit. Sulmuesi i Milan, i cili ka qenë në karantinë për gati një muaj për shkak të Covid-19, më në fund ka kapërcyer fazën më të vështirë.

Së shpejti portugezi do t’i nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore në përgatitje të dritës jeshile për ta lejuar atë të kthehet në stërvitje në Milanello.

Më pas, sulmuesi i talentuar do të duhet të mbështesë një program të personalizuar për t’u përputhur me kolegët. Sigurisht që do të duhet pak kohë që Leaon ta shohim në fushë, mbase në javën e tretë të kampionatit, por fakti është që më në fund makthi për të ka mbaruar!

Vetë futbollisti ka komunikuar shpesh edhe me trajnerin Pioli dhe stafin mjekësor të Milanit gjatë këtyre ditëve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu