E FUNDIT: Leipzig barazon ofertën e Milanit për Simakan! Fundjava vendimtare

Negociatat e Milanit me Strasbourg vazhdojnë sa i përket Mohamed Simakan. Klubi kuqezi është i gatshëm të ofrojë 18 milion euro me bonuse të përfshira.

Distancat po ngushtohen me klubin franez, i cili tani për tani nuk ka rënë nga 20 mln euro, por që së shpejti mund ta bëjë këtë.

Problemi, sidoqoftë, si në rastin e Kouadio Koné, vjen nga Gjermania: nëse mesfushori i lindur në 2001 është zhdukur dhe i drejtohet Borussia Monchengladbach (rreth 10 mln euro transferim), Leipzig synon fort Simakan.

Skuadra e Red Bull ka barazuar ofertën e Milanit me 15 mln euro + 3 bonus, gjithashtu duke menduar të rezervonte lojtarin vetëm për verën kur tashmë kanë vendosur lamtumirën e Dayot Upamecano.

Dhe kjo mund të sjellë një ndryshim. Klubi francez do të vendosë në radhë të parë por shumë do të llogariten edhe nga vullneti i lojtarit.

Në rast të një tymi të zi, Milani do të kthehej te pista Ozan Kabak të Schalke 04, i cili ka qenë gjithmonë një emër i nxehtë për drejtuesit kuqezi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu