E FUNDIT: Castillejo merr vendim mbi CSKA dhe transferimin në Moskë!

Diskutimi rreth shitjes së Samuel Castillejo vazhdon. Spanjolli është në shitje pasi përfaqëson një lojtar jashte projektit të skuadrës së Stefano Piolit. Maldini dhe Massara kaluan verën duke kërkuar ekip dhe mundesi per sulmuesin e djathtë, por disa probleme penguan shitjen e tyre.

Ditët e fundit, thashethemet se Castillejo iu afrua CSKA Moskës, klubi rus që ka treguar një interes të madh, kane qene te shumta.

Dialogu me Milanin ka ecur përpara, por tani negociatat janë ngadalësuar në mënyrë të konsiderueshme.

Arsyeja lidhet thjesht me formulën për shitjen e lojtarit. CSKA do të donte spanjollin në një huazim të thatë, Milani ka vënë bast fuqishëm në huazimin e rëndë prej 1 milion eurosh me të drejtën e blerjes të caktuar në 7 milion euro.

Tani negociatat kanë ngecur dhe skenari më i mundshëm është që në fund Samu të mbetet me kuqezinjte të paktën deri në janar.

Tregu rus i transferimeve do të mbyllet nesër, dhe është e vështirë të mendosh se dialogu do të zhbllokohet në orët e ardhshme me CSKA gati për të modifikuar ofertën. Një supozim që konfirmohet në fjalët e gazetarit Carlo Pellegatti.

Pellegatti: “Castillejo do t’i thotë jo CSKA Moskës”
Gazetari i Rossonerëve, Carlo Pellegatti, foli në videon e tij në YouTube për shitjen tani të pamundur të Samu Castillejo. Këto janë fjalët e tij për këtë çështje:

“Nuk jam ende i sigurt, por Castillejo me të vërtetë do t’i thotë jo CSKA Moskës. Tani mungon një ditë, tregu rus mbyllet më 7 shtator kështu që nuk mendoj se situata papritmas do të jetë në gjendje të lëvizë drejt lamtumirës së tij nga Milano.

Në këtë moment “jo” (qëndroj në Milano) anon me shume se “po” (domethënë, do të shkoj në Moskë).

E them këtë me qetësi, sepse Castillejo është ende një lojtar më shumë në skuadrën e Milanit. Një njeri që i duhet të gjithëve. Do të jenë tre muaj ferr dhe në të njëjtën kohë të mrekullueshëm.

Dhe Castillejo është një lojtar që është gjithmonë i përkushtuar, që përbën grupin dhe që gjithashtu ka bere edhe paraqitje te mira. Duhet respektuar. Ne janar do te flitet per largimin e tij.

Sakaq, sipas Milannews, vete Castillejo nuk dukej shume entuziast per nje transferim ne Rusi teksa pret Spanjen ne janar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu