E FUNDIT: Calabria nuk grumbullohet për Milan-Lille!

Milani ka dalë në fushë në Milanello për seancën e fundit përpara ndeshjes nesër në mbrëmje kundër Lille, në Europa League.

Skuadra kuqezi vjen nga dy fitore në grup dhe një ecuri e jashtëzakonshme në Serie A. Në stërvitje janë parë Castillejo dhe sidomos Gabbia, por nuk është dukur Davide Calabria.

Sipas asaj që raportohet nga Sky Sport, Davide Calabria duhet të humbasë Milan – Lille nesër për shkak të një problemi në muskuj.

Mbrojtësi i krahut, në të vërtetë, siç shpjegohet nga Manuele Baiocchini, nuk ishte i pranishëm në seancën këtë pasdite në Milanello. Në këto kushte, pra, ai nuk duhet të thirret për ndeshjen e Ligës së Evropës kundër francezëve.

Megjithatë, mund të mos jetë asgjë serioze. Natyrisht, titullar ishte llogaritur Dalot që në fillim dhe Conti e Kalulu do të jenë rezervat në këtë pikë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu